Papír is
not dead!

Březen 14, 2018

 

I když se může zdát, že v dnešním světě plném chytrých telefonů, hodinek a dalších technologických vychytávek není pro klasické papírové diáře a zápisníky místo, opak je pravdou. Čím dál více lidí už je všemi těmi technologickými vymoženostmi přesyceno a rádi je vymění za jejich nedigitální protějšky.

Papírové diáře a notesy už dávno neslouží pouze k zapisování schůzek či úkolů. Čím dál častěji se stávají pomůckou pro osobní rozvoj nebo jsou využívány k zaznamenávání plánů, snů nebo podnikatelských záměrů. Když si totiž své vize poctivě sepíšeš, je větší pravděpodobnost, že je opravdu uskutečníš. Navíc na svých plánech můžeš pracovat zcela nerušeně bez toho, aby ti neustále cinkalo upozornění na nový email či zprávu.

Psaní rukou podle odborníků přináší celou řadu výhod. Zlepšuje paměť a podporuje učení, soustředění a kreativitu, což jsou všechno oblasti, které ti napomáhají dosáhnout tvých cílů. Psaní rukou lze také považovat za určitou formu relaxace, když své poznámky doplníš osobitými kresbičkami či malůvkami, což je ideální aktivita, když toho máš moc a potřebuješ se odreagovat. V neposlední řadě si papírový diář nebo zápisník můžeš přizpůsobit podle svého. Každý je jiný a každému vyhovuje něco jiného – někdo si rád sepíše vše do bodů, druhý si potřebuje vytvořit myšlenkovou mapu. Ať už je tvůj styl jakýkoliv, můžeš si být jist, že ručně psané poznámky budou vždy originál.

Může ti připadat, že diáře a zápisníky se od svého vzniku příliš nezměnily a vypadají víceméně stejně. V současné době jsou však čím dál častěji ve standardní výbavě diářů a zápisníků různé praktické vychytávky, které ti usnadní každodenní práci. Zajímavé doplňky mají například diáře a zápisníky od zlínského výrobce – firmy Graspo CZ. V jejich kolekci najdete diáře a zápisníky s celou řadou doplňků, jako třeba poutko a gumička na zavření, samolepící záložky, poutko na tužku nebo kapsička na drobné dokumenty a vzkazy, díky které budeš mít vše důležité na jednom místě a nebude ti z diáře nebo zápisníku nic vypadávat. Společnost Graspo CZ své diáře a zápisníky nejen vyrábí, ale také si sami navrhují design svých produktů. Na své si přijdou jak příznivci jednoduché elegance, tak milovníci hravých a barevných designů.

 

 

Atraktivní design a praktické doplňky se snoubí zejména v exkluzivní řadě zápisníků G-Notes No.1, které tě oslní deskami v moderních zářivých barvách a nápaditým překvapením uvnitř. Navíc nemusíš ztrácet čas hledáním psacích potřeb, protože všechny zápisníky z této řady mají v základní výbavě stylovou černou tužku s gumou.

 

Ať už si tedy vybereš jakýkoliv diář nebo zápisník, věř, že papír ještě zdaleka neřekl své poslední slovo.