Vaporizace na výsluní, zdravý životní styl prioritou

Únor 21, 2018

 

Vaporizace je dnes již často skloňované slovo a to nejen mezi „huliči“ marihuany, ale i mezi staršími lidmi, dokonce i mezi lékaři, kteří i v Česku začínají vapíky předepisovat na recept. Ale proč je vlastně používání vaporizéru zdravější a lepší než kouření konopí? Jak tato mašinka funguje? V kostce, ve zkratce základy 😉

 

Do hloubky tématu zabrouzdá 7. března náš počestný host Jana Jesenská ve své přednášce na téma „Vaporizace kanabinoidů v terapeutické praxi“. Takže poznámkový blok do ruky a piš si poznámky a otázky!

 

Druhému miléniu bezesporu dominují vaporizéry, které uživatelům nabízí snad ten nejjednodušší způsob, jak ze suché bylinky, tabáku, marihuany nebo i kávových bobů vytáhnout aktivní látky, které tělu prospívají s minimálními škodlivými účinky. Negativní účinek klasického kouření totiž pramení z klasického spalování a vdechování kouře, který obsahuje řadu škodlivých karcinogenů, které míří přímo bronchiálním stromem do plic. Výsledkem tak je bezprostřední podráždění průdušnice. No a to přece nikdo nechce. Výhody vaporizérů ale zdaleka nevyužijí jen „kuřáci“, ale i lidé, kteří se chtějí léčit nebo hledají aroma-terapeutickou pomůcku.

 

Vaporizér funguje na principu sublimace

Dle zavedených definic je vaporizér přístroj, který mění látky z kapalného i pevného skupenství na plynné a to působením tepla. Tudíž nedochází k procesu spalování a tak i k tvorbě karcinogenních a toxických látek. Bylinka ve vaporizéru nikdy nehoří, pouze se zahřívá na přesnou teplotu (u každé bylinky je teplota jiná) a teplem se odpařují aktivní léčivé látky. Výsledkem je tak chutná pára, která je svou intenzitou a čistotou podobná esenciálním olejům. Látky se uvolňují v čisté formě, jsou koncentrovanější a působí rychleji.

 

V nemoci účinější než čaj

Tisíc bylinek, tisíc účinků! Vapovat lze téměř vše, ale pro správný účinek a dobrou chuť je třeba myslet na to, že každá rostlina má svou specifickou teplotu, na kterou je ji třeba zahřát. Pokud si teplotu pohlídáš, vytěžíš z bylinky maximum. Nastavitelná teplota je u vaporizéru velmi důležitá a čím větší teplotní variabilitu vaporizér nabízí, tím více se ti rozšiřuje seznam bylin, které můžeš vapovat.

 

Vaporizujeme poprvé

Nic složitého! Postup si předvedeme na vaporizéru FlowerMate V 5.0 PRO, který je jeden z nejprodávanějších vapíků na stránkách KvalitniVaporizer.cz a o který budeme na SKRZ PRSTECH soutěžit.

 

1. VLOŽ NADRCENÉ BYLINY DO KOMORY
Jedná se o tepelnou komoru, kde dochází k procesu zahřívání. Nakonec stačí jen směs vyklepat z kotlíku, není třeba složitě čistit.

2. NASTAV SI POŽADOVANOU TEPLOTU
Nastavovat teplotu můžeš na konkrétní stupně od 40 °C do 230 °C dle výběru bylinky. Po nastavení už stačí jen počkat, než se přístroj nahřeje.

3. ZAČNI INHALOVAT
Prostřednictvím skleněného náustku vyrobeného z borosilikátového skla již stačí natáhnout připravenou páru do plic. Vaporizér lze jednoduše dobíjet přes miscro USB vstup.

 

 

Pokud nejsi přesvědčen o koupi vlastního vaporizéru, přijď si vyzkoušet vapování k nám na SKRZ PRSTY do Vape Lounge pod taktovkou e-shopu KvalitniVaporizer.cz.

#staytunned #keepcalmandvape