Využitelnost konopí je neskutečná aneb co mě dostalo na Cannafestu!

Listopad 21, 2017

 

V puse teď žvejkám sýr s konopnýma semínkama. Zvláštní je, že přemýšlím, jestli dnes ještě řídím. Znova si trochu ostýchavě nabídnu. Že bych ho vzala na Silvestra? Ať je zábava muhehe.

Sýr zvaný Konopáč se vyrábí na statku u Hrdličků v Brníčku. Je z krávy nebo z ovce, záleží, co máš víc rád. Obsahuje konopná semínka, ale THC v něm není. Konopná semínka (stejně jako všechna semínka, které do sebe ráno/neráno valíme, abychom si jednou za čas mohli říct, že přece jíme zdravě) jsou zdravá a výživná pro svůj obsah vlákniny, minerálů a vitamínů. Chutnají jak pidi oříšek. Takže, pokud nevíte co ráno na chleba (protože to müsli stejně nežerete) dejte si Konopáč. Je moc dobrý a mají i uzený! Čekujte jejich fejs (syrKONOPAC) a stihnete objednat do Vánoc, bude dietka.

Na tácku zbývá pět malý čtverečků. Jdu zase o stánek dál, to poslední co v Praze potřebuju je, aby si o mě mysleli, že jsem ňáká vyžírka.

Když jsme někdy v říjnu na týmovce vyráběli z čehokoliv NĚCO, z čeho se dá hulit, mnozí mysleli, že jsou jejich nápady geniální. Ale pak jsem na Cannafestu objevila Hulihrnky, co kus to originál. U stánku mi tvrdili, že budu mít ranní kávu ještě radši. Jak je libo, a do hulimisek si klidně dejte kuličky s mlíkem. Pokud chcete originální dárek, máte ho mít. http://hulihrnky-cz9.webnode.cz

Procházím okolo sušenek, které samozřejmě musím vyzkoušet. Než ale kolega přede mnou nahrabe pár drobňásků, protože s tou tisícovkou co vytahuje za dvě sušenky sem asi přišel udělat krapet větší útratu, vidím vedle konopnou zmrzlinu, konopné pivo a konopný cider…aaa.  Tak teda, jednu sušenku.

Křoupu si to mezi lidma a zastavím se u stánku s hadrama. Taky z konopí. Je to obdivuhodné, ale upřímně, kam bych to nosila? Asi bych přišla o kámošky, kdybych v tom šla na kafe.

Trošku víc mě zaujme plastika malého domečku vedle. Interiér, exteriér, design? Projdu okolo dvakrát, ať to vypadá, že fakt jenom procházím. Na potřetí už mi to nedá. Design to úplně není, je to konopný beton. Že by beton budoucnosti? Je recyklovatelný a zároveň vysoce odolný. Proti vlhku, hluku, plísním, všemu možnému hmyzu… Je to unikátní materiál, který můžete mít. Asi budu jednou stavit trochu jinak. A protože mě to fakt zaujalo, o konopných stavbách napíšu v dalším blogu!

 

Stánků mraky, lidí taky! Jdu si dát konopné pivko, však neřídím…